PROHLÁŠENÍ PO GP KANADY 2026

MERCEDES

Kimi Antonelli, 1. místo:

Především hodně cítím s Georgem. Je mi ho moc líto, protože v závodě vedl a byl velmi silný. V prvním úseku jsme skvěle bojovali a rychlost byla téměř stejná. Jsem si jistý, že by to trvalo až do konce Grand Prix, a jsem zklamaný, že jsme nedostali šanci pokračovat.

Nebyl to snadný závod. Vítr byl velmi otravný a kvůli nízkým teplotám bylo těžké zahřát pneumatiky. Několikrát se mi kola zablokovala, zejména v úvodních fázích, ale naštěstí jsem se dokázal udržet na trati a dostat se první k cílové vlajce. Samozřejmě takhle vyhrát nechceme, ale je třeba to přijmout. Nyní se připravujeme na evropskou část sezóny a šest závodů během osmi víkendů před letní přestávkou. Bude to intenzivní období, ale těším se na něj.

George Russell, nedokončil:

Jsem hrdý na celý víkend, i když dnes nedojel. Získal jsem pole-position ve sprintu a vyhrál, zajel pole-position pro Grand Prix a vedl, než se objevil problém s pohonnou jednotkou. Vím, že jsem o víkendu nemohl udělat nic víc a to mi dodává sebevědomí do zbytku sezóny. Je to samozřejmě bolestivý způsob, jak zakončit kanadský víkend, ale odjíždím odsud spokojený s vědomím, že jsem udělal maximum.

Až do 30. kola jsem si závod opravdu užíval. Bavil jsem se soubojem s Kimim a jsem si jistý, že on také. Bylo to jako návrat do motokárových časů, kdy jste závodili kolo na kolo a několikrát se měnilo vedení. Doufám, že si to všichni užili stejně jako já. Jen bych si přál, abychom v tom mohli pokračovat až do konce Grand Prix.

Toto Wolff, vedoucí Mercedes-Benz Motorsport

Je to vždy hořkosladký pocit, když vyhrajete Grand Prix s jedním autem a druhé odstoupí, aniž by pilot chyboval. Jako tým jsme velmi spokojeni, že jsme na začátku sezóny získali páté vítězství v řadě. Gratuluji i Kimimu k jeho čtvrtému triumfu; neměl to vůbec snadné a předkládá důkaz, jak moc se letos zlepšil. Soucítíme s Georgem, který zažíval skvělý víkend. Získal pole-position jak ve sprintu, tak v Grand Prix, včera vyhrál sprint samotný a vedl závod, než ho zastavil problém s pohonnou jednotkou. Letos měl zatím smůlu, ale víme, jak je odolný a že se z toho vzpamatuje. Sezóna je velmi dlouhá na jsme teprve na začátku roku.

Není vždy snadné sledovat, jak vaše auta bojují jako v úvodních fázích, ale bylo to skvělé závodění. Možná občas až moc těsné, ale George i Kimi závodili sice tvrdě, ale fér. Měli jsme výhodu tempa a je důležité, že stále dokážeme udržet náskok před pronásledovateli. Jsem si jistý, že v tomto roce uvidíme ještě mnoho vzrušujících závodů jako tento.

FERRARI

Lewis Hamilton, 2. místo:

Opravdu pozitivní víkend. Od prvních kol tréninku jsem se cítil jako srostlý s autem, a i když kvalifikace nešla úplně podle mých představ, tempo tam bylo. Dnešek je důkazem odvedené práce jak zde na okruhu, tak ve fabrice, takže velké ,Grazie‘ všem zúčastněným.

„Jsem opravdu vděčný za to, jak mě tým od prvního dne podporoval a přivítal. Hodně to pro mě znamená. Důležité je odnést si silný bodový výsledek, stejně jako spoustu dalších pozitiv.

Souboj s Maxem byl intenzivní a příjemný, proto závodíme, navíc ukazuje, jaký pokrok děláme. Vylepšení, která jsme přinesli v Miami, fungovala dobře; budeme na tomto tempu stavět dál a soustředit se na cestu, která nás čeká.

Charles Leclerc, 4. místo:

Těžký víkend, začal už tréninkem, prostě jsem neměl v autě správný pocit a měl jsem problém dostat pneumatiky do správného okna. Naopak Lewis zvládl se stejným autem skvělý víkend, takže musím prozkoumat jeho data a pochopit, co udělal jinak, aby to fungovalo.

Další na řadě je můj domácí závod v Monaku. Těším se, až tam budu závodit a doufám, že mi naše auto dá na této trati výhodu.

Frédéric Vasseur, vedoucí týmu

Celkově to byl pro tým silný víkend a výsledek odráží odvedenou práci. Lewis byl po celý víkend konkurenceschopný, od svého prvního kola ve volném tréninku až po poslední kolo závodu. Okamžitě se cítil ve voze sebejistě a v těchto velmi chladných podmínkách s nízkou přilnavostí je sebevědomí klíčem k tomu, aby dokázal pravidelně zvyšovat teplotu pneumatik a dosahovat výkonu.

Pro Charlese to bylo trochu těžší, protože na rozdíl od svého týmového kolegy se od začátku víkendu nikdy necítil úplně komfortně. Přesto odvedl velmi dobrou práci, když zpětně vybojoval čtvrté místo a získal pro tým důležité body.

Očekávali jsme těžký víkend, protože několik našich konkurentů přineslo vylepšení, zatímco my ne, takže tento výsledek je rozhodně povzbudivý.

RED BULL

Max Verstappen, 3. místo:

Je skvělé být zpátky na pódiu. Trochu překvapivé, ale udělali jsme správná rozhodnutí a nic jsme nenechali ležet ladem. Měli jsem velmi dobrý první stint na měkkých pneumatikách, což mi dalo potřebný náskok. Na žluté směsi byla jízda obtížnější, protože zvládání teplot v kombinaci s jízdou při VSC vše ztěžovalo. Užíval jsem si poslední kola souboje s Lewisem a tvrdě jsem tlačil, abych si pozici vzal zpět. Za poslední dva víkendy jsme byli mnohem lepší a udělali pozitivní pokrok. Je to také naše první pódium s vlastním pohonem, což je pro tým velký milník, takže díky všem, že nás tak vysoko dostali.

Isack Hadjar, 5. místo:

Začal jsem velmi dobře, ale během závodu jsem měl velké problémy s tempem. Auto bylo velmi rychlé, ale řízení bylo horší než včera, kdy jsem se cítil pohodlněji; proto jsem nemohl tlačit tak tvrdě, jak jsem chtěl. Myslím, že jsem mohl být čtvrtý, ale nakonec se musím spokojit s pátou příčkou. Celkový výkon vozů o víkendu byl velmi pozitivní – od Miami jsme udělali velký krok vpřed a využili jsme víkend naplno. Doufám, že udržíme stejnou dynamiku i v Monacu.

Laurent Mekies, vedoucí týmu

Nejprve gratuluji všem v Red Bull Ford Powertrains. Získat naše úplně první pódium s vlastním týmem, a to teprve v pátém závodě, je skutečně historický okamžik, zvláště když vezmeme v úvahu rodokmen a zkušenosti našich soupeřů. Samotná PU nestačí a samozřejmě je tento výsledek také zásluhou tvrdé práce všech na kampusu v Milton Keynes a zde na dráze.

Celkově jsme možná trochu snížili náskok vůči těm před námi, což potvrzuje, že jdeme správným směrem; ale dobře víme, že příští tři až pět desetin, které musíme najít, jsou vždy ty nejtěžší.

Max byl jako vždy silný, velmi rychlý a konzistentní; věděl, kdy je správný čas vyvinout tlak. Isack byl ve formě, od začátku víkendu se dostal do správného tempa a předvedl působivý výkon, přičemž musel řešit i několik penalizací. Pro šampionát je důležité, aby oba vozy získávaly co nejvíc bodů.

Stále se musíme hodně učit, jak z balíčku dostat maximum, přičemž všichni v Milton Keynes pracují naplno, aby přinesli další vývoj do událostí na závodní dráze.

ALPINE

Franco Colapinto, 6. místo:

Od začátku víkendu až po dvojnásobné bodované umístění – pro tým skvělý výsledek a fantastická odměna pro všechny, co tvrdě pracovali. Jsem velmi hrdý na společnou práci; dnes je to skvělý týmový výsledek. Také můj nejlepší v F1, což mě velmi těší a navazuje na výkon, který jsem předvedl v Miami. Vím, že jsem těžil z neštěstí druhých, což nikdy není příjemné, ale využil jsem maximum a vše dotáhl zdárně do cíle. Přilnavost byla extrémné nízká a zvlášť v úvodních kolech na tvrdších pneumatikách jsem klouzal víc než ostatní kolem. Stihl mě také děsivý moment při výjezdu z boxů, kdy jsem narazil na mokré místo a po bílé čáře sklouzl ke zdi. Naštěstí jsem narazil do stěny bokem a vyvázl jen s menším poškozením; nevyžadovalo opravy ani nemělo vliv na výkon. Víme, že je ještě co dělat, abychom byli konkurenceschopnější, přinesli více výkonu a přiblížili se těm před námi.

Pierre Gasly, 8. místo:

Celkově opravdu dobrý týmový výsledek. Z mé strany šlo spíše o omezení škod, vzpamatovával jsem se z těžkého víkendu až do finále na bodech . Obecně jsem ale s autem opět bojoval a jako tým musíme zjistit, proč tomu tak je; snažit se změnit pár míst. Čeká nás spousta práce, abychom auto opět dostali do dobré formy, a to je náš cíl mezi teď a Monakem. Co se týče dnešního závodu, měl jsem těžký start na středně tvrdých pneumatikách, které byly zpočátku dost studené a proto měly nízkou přilnavost, ale nakonec jsem se dostal zpět do TOP10 a ke konci bojoval s Lawsonem. Bylo těžké najít místo, kde ho předjet, ale neuspěl jsem, takže se musím spokojit se svým výsledkem. Teď se těším na Monako. Je to moje nejoblíbenější místo v roce, takže doufám, že některé z těchto omezení napravíme a pojedeme tam s větší jistotou a výkonem.

Flavio Briatore, výkonný poradce

Gratuluji celému týmu ke 12 bodům. Provedli jsme dobrou strategii, jezdci odvedli na trati vynikající práci a tím pádem navyšujeme náskok na pátém místě v Poháru konstruktérů. V pátek jsme měli těžký den, ale tým tvrdě pracoval na tom, aby pochopil u auta pár věcí; teď máme pozitivní týmový výsledek. Jsem rád za Franca za jeho nejlepší umístění ve Formuli 1, takže mu k jeho výkonu gratuluji. U Pierrova je dobrý posun ze 14. místa na startovním roštu. Čeká nás ještě hodně tvrdé práce, pokud chceme zlepšit naši konkurenceschopnost. Jezdci stále sdílejí podobnou zpětnou vazbu na vůz a příště je třeba najít ještě mnohem více výkonu.

VISA CASH APP RB

Liam Lawson, 7. místo:

Po těžkém začátku víkendu jde o rozhodně dobrý výsledek, je fajn přivézt body pro tým. Celkově to nebyl snadný závod. Od startu jsem trochu doháněl, ale také jsem měl problémy s vyvážením auta a během celého závodu mi chyběla rychlost. Největší výzvou bylo udržet správnou teplotu pneumatik, protože jsem to dokázal jen při jízdě na plný plyn. Alpine byly dnes rychlejší než my a Pierre mi na konci závodu nedal čas oddechnout, jezdil jsem na měkkých pneumatikách, takže jsem rád, že jsem ubránil svou pozici. Těším se, že se za pár týdnů vrátím k závodění v Monaku a evropskou část sezóny.

Arvid Lindblad, nestartoval:

Problém se spojkou na začátku formačního kola způsobil, že jsem se závodu nemohl zúčastnit. Byl jsem opravdu nadšený, že vyrazím a pojedu za smíšených podmínek, takže je zklamáním, že jsem tu šanci neměl. Je to škoda, protože do té doby byl víkend opravdu pozitivní. Tým stále pracoval bezchybně a vylepšení, která jsme přinesli, přinášela skvělý výkon, takže je frustrující, že jsem dnes nezískal zasloužený výsledek. Stále je tu spousta pozitiv, které si můžeme odnést do dalšího závodu a mít před tím dost sebevědomí. Už teď se těším, až se vrátím na trať a poprvé pojedu s vozem F1 v Monacu.

Alan Permane, vedoucí týmu

Dnes máme spoustu pozitiv a poučení. Liam zajel úžasný závod, i když nebyl tak rychlý jako Alpine. Předvedl mistrovskou ukázku obrany proti jasně rychlejšímu autu, takže je skvělé, že po náročném začátku víkendu skončil na bodech. Bohužel na začátku zahřívacího kola měl Arvid problém se spojkou, takže nemohl na startovním roštu zařadit první rychlost. Je to škoda, protože vzhledem k tempu, které celý víkend předváděl, měl velmi dobrou příležitost.

Po dnešním závodě se posouváme na 6. místo v šampionátu. Velká část sezóny před námi nabízí spoustu příležitostí získat body. Auto zde fungovalo výjimečně dobře v pomalých zatáčkách a rozhodně jsme těžili z našich vylepšení. Protože Monako je jen o pomalých zatáčkách, máme naději a důvěru v silný závod.

WILLIAMS

Carlos Sainz, 9. místo:

Mám smíšené pocity. Jízdu v těchto podmínkách si vždy užívám a mám pocit, že z auta dokážu dostat maximum. Riskoval jsem začátek na intermediates, protože jsem si myslel, že se to vyplatí, ačkoliv podmínky byly trochu nejisté. Další kola ve formaci mi nepomohla a bohužel dnes risk očividně nevyšel.

Jakmile jsem přešel na středně tvrdé, byl druhý stint velmi silný a občas jsem byl nejrychlejší ve středu pole. Dokázal jsem se dobře zotavit, ale zajímavější by bylo bojovat se třemi auty přede mnou. Každopádně, další body pro tým, jsem za ně rád. Stále potřebujeme více tempa, abychom pravidelně bojovali v první osmičce, ale budujeme ho závod po závodě.

Alex Albon, kolize s Piastrim:

Celkově to prostě nebyl můj víkend. Opět smůla – žádnou zášť vůči Oscarovi necítím, myslím, že jen špatně odhadl předjíždění. Někdy se takové věci stávají a to je prostě závodění. Na začátku závodu jsem měl dobré tempo, auto bylo komfortnější a myslím, že bych bojoval s Alpine a dalšími o slušné body. Letos jsem zatím strávil méně času na trati; potřebuji se dostat do rytmu a mít hladký víkend. Přijde. Monaco je obvykle naší dobrou tratí, i pro mě jako jezdce, takže se těším, až se jako tým vrátíme na začátku evropské sezóny silnější.

James Vowles, vedoucí týmu

Gratulace Carlosovi, máme skvělé další dva body a co mě těší, v Miami a Montrealu jsme zvýšili výkon vozů a dokážeme se pravidelně dostat na bodované pozice. Dnes jsme strategii netrefili správně a je mi líto Alexe, protože byl rychlý a z jeho pozice by také usiloval o body. Jako vždy si zkontrolujeme, co jsme měli udělat jinak, a poučíme se ze svých chyb. Hlavním cílem je však neustále zlepšovat výkon vozu, abychom si zajistili, že budeme dál bojovat o lepší postavení na startovním roštu.

HAAS

Oliver Bearman, 10. místo:

Nevím, jestli jsem si dnes zasloužil za svůj výkon bod, ale beru to tak, že byly víkendy, kdy by bylo spravedlivější získat body a nedostal jsem nic. Obecně to pro nás byl opravdu náročný víkend, ale získat bod je dobré. Mohl jsem vytěžit víc, ale měl jsem pomalou zastávku v boxech, takže musíme pochopit, proč se to stalo. Trať byla velmi kluzká a náročná; rozhodl jsem se startovat na použité měkké sadě, protože jsem si myslel, že mi to v prvním kole pomůže, ale nakonec jsme jeli tři zahřívací kola, takže nevím, jestli jsem z toho něco vytěžil. Nemyslím si, že odjíždíme s velkým úsměvem na tváři, ale máme týden, než se musíme vrátíme do Monaca – snad silnější.

Esteban Ocon, 14. místo:

Bylo to těžké, mírně řečeno. Něco nefungovalo při brzdění a já jsem pořád blokoval brzdy, takže je nutné s tím něco udělat. Auto jsme změnili na novou aktualizaci z kvalifikace, takže jsem měl za sebou jen dvě pořádná kola, ale jako tým všechno prostudujeme.

Ayao Komatsu, vedoucí týmu

Velmi náročný závod. Volba pneumatik byla na začátku opravdu obtížná; podmínky s velmi nízkou přilnavostí a mlhavým deštěm, ale alespoň jsme závod začali na správné směsi – degradace byla velmi nízká. Kvůli problémům s vyvážením, jemuž jsme tento víkend čelili, bylo pro oba jezdce velmi náročné udržet přední pneumatiky v provozu a udržet pod kontrolou blokování brzd. V tomto ohledu si myslím, že Ollie odvedl skvělou práci, zatímco Esteban měl trochu větší problémy, ale myslím, že základní příčina je stejná. Chápeme, proč jsme měli pomalou zastávku v boxech, takže ji musíme zlepšit. Aspoň jsme si odnesli jeden bod, to je pozitivní; také víme, proč jsme tento víkend nemohli uspět, takže poselství je – držet pospolu. Jediné, na čem záleží, je co dál, najít řešení, vylepšit auto, zlepšit provedení, a my to dokážeme!

McLAREN

Oscar Piastri, 11. místo:

To nebyl den, v jaký jsem doufal. Rozhodli jsme se začít na Inters, protože mezi hymnou a usazením ve voze byla zem dost mokrá, ale nakonec to byla špatná volba. Pak jsem utrpěl nějaké poškození při kolizi s Albonem. Omlouvám se jemu i týmu Williams. Potom jsem dělal, co se dalo, abych se pokusil dohnat soupeře, ale bylo to opravdu těžké.

Z tohoto víkendu ale plynou stále jistá pozitivita. Mám pocit, že v některých oblastech nastal pokrok a také jsme zmenšili náskok na Mercedes. Nyní vše resetujeme, přezkoumáme a přesuneme pozornost na Monaco.

Lando Norris, defekt převodovky:

Dnešek byl těžký. Rozhodli jsme se startovat na Intermediates, protože na startovním roštu stále poprchávalo, a i když start byl fantastický, déšť ustal a toto rozhodnutí se po prvním kole ukázalo jako špatné. Takové je závodění. Někdy vám tato rozhodnutí vyhrají závod, někdy ne a já za to nesu svou část odpovědnosti. Musel jsem se také vypořádat s několika brzkými zastávkami a nakonec s mechanickou poruchou. V chladných podmínkách jsem nedokázal dostat přední pneu na správnou teplotu, což ztěžovalo ovladatelnost, ale i tak si myslím, že bychom získali slušné body.

Z víkendu si odnášíme i tak spoustu pozitivních věcí. Naše tempo bylo silné, bojovali jsme s Mercedesem a podpora fanoušků byla skvělá. Budeme vyšetřovat poruchu, pracovat na zahřívání pneumatik v chladnějších podmínkách a vrátíme se silnější. Poučíme se z dnešních rozhodnutí; chceme rychlost příště proměnit v čistý duel o body.

Andrea Stella, vedoucí týmu

Sprintvíkend rozdělený na dvě poloviny. Byli jsme konkurenceschopní v kvalifikaci i sprintu, ale závod neprobíhal podle našich představ. Pět minut před startem jsme zvolili intermediates, protože trať byla mastná a stále drobně pršelo; bohužel déšť ustal hned, jak se nasadily pneumatiky; trať rychle vyschla a dvě další kola ve formaci nám vzala jakoukoli výhodu. S Landem jsme čelili problému s autem, museli jsme zastavit kvůli vyčištění chladičů a pak jsme měli terminální problém s převodovkou. Kolize s Albonem poškodila Oscarův vůz a vedla k penalizaci, a i ve volném vzduchu jsme měli problém dostatečně zahřát pneumatiky na vysoké závodní tempo.

Tohle je závodění, v těžkých dnech se ukáže charakter a naučíme se vlastnosti, které dělají šampiona. Jsme vděční za podporu, znovu se srovnáme a pojedeme do Monaca.

AUDI F1

Nico Hülkenberg, 12. místo:

Náročný závod. Když se ohlédnu zpět, podmínky na začátku se vyvíjely jinak, než jsme čekali: bylo to riziko, stálo za to ho podstoupit s ohledem na v té době dostupné informace, ale nakonec úvodní fáze v náš prospěch nevyzněla a to nás brzy dostalo do defenzívy. Ani potom jsem neměl takové tempo, abych se nějak zmátožil. Ostatní kolem nás se dokázali posunout rychleji vpřed, takže je tu určitě něco, čemu msíme porozumět a zlepšovat se i v této oblasti.

Celkově to byl náročný víkend s mnoha věcmi k přezkoumání. Pečlivě si všechno projdeme, vezmeme si z toho ponaučení a půjdeme dál, do Monaca!

Gabriel Bortoleto, 13. místo:

Byl to dlouhý závod. Začal jsem na pláštích do přechodných podmínek, protože jsme cítili, že by se to mohlo vyplatit, ale déšť rychle ustal a to nás nakonec dostalo do defenzívy. Extra zastávka mě vyřadila z boje o lepší pozice a odtud se závod změnil v jízdu bez soupeřů, ve volném vzduchu, zaměřený hlavně na korekci vlastního tempa. Přesto vidím jako pozitivum, že oba vozy projely cílem a shromáždily důležitá data pro tým. Je to samozřejmě trochu zklamání, protože při čistém víkendu a přímočarým závodem by dnes body mohly být možné, ale to je někdy závodění. Teď se pozornost přesouvá na Monaco.

Allan McNish, závodní ředitel

Závod silně ovlivnily povětrnostní podmínky a rozhodnutí o pneumatikách. Bylo v podstatě možné zvolit kteroukoli směs, a i když jsme zvolili na základě tehdejších informací zelenou, zpětně zpožděný start nakonec znamenal, že to nebyla ideální strategie. Od té chvíle bylo vždy těžké získat zpět pozice na trati.

I když si z víkendu odnášíme i pozitivní věci z hlediska spolehlivosti a čistého dokončení závodní vzdálenosti, stále je před námi práce, abychom naše tempo převedli do lepších výsledků v Grand Prix.

To ale neznamená, že z Montrealu odcházíme s pocitem, že jsme udělali krok vpřed oproti Miami, zejména co se týče konzistence a celkového provedení během víkendu. Bylo také skvělé vidět, jak Emma v akademii F1 získala solidní druhé místo – další povzbudivý výsledek, který dále podtrhuje její rozvoj.

ASTON MARTIN

Lance Stroll, 15. místo:

Těžký víkend. Nepodařilo se mi dostat pneumatiky do potřebné teploty a během závodu jsem bojovali s přilnavostí. Na rovinkách jsem také neměl potřebné tempo. Výkon vozu není tam, kde bychom ho potřebovali, a stále je před námi spousta práce, abychom se k němu dostali.

Fernando Alonso, problém se sedačkou

Měl jsem dobrý start a bojoval na hraně první desítky. Udělali jsme správné rozhodnutí, když jsme začali na měkkých pneumatikách, pár dalších zvolilo Intermediates a pak museli zajet brzy do boxů. Bohužel jsem měl v závodě problém se sedačkou, takže jsme se rozhodli vůz odstavit. Zdálo se, že jsme tu rychlejší než v Miami se stejným balíčkem. Musíme počkat na výkon, který přijde s našimi vylepšeními kolem letní přestávky, ale do té doby budeme tento balíček dál optimalizovat.

Mike Krack, závodní ředitel

Do závodu jsme vstoupili slušně, oba jezdci v úvodních kolech doháněli náskok. Ale bylo těžké vytrvat, zvlášť když hrozba deště ustupovala. Fernandův závod skončil předčasně kvůli problému se sedačkou, což mu v kokpitu znepříjemnilo komfort, takže jsme se rozhodli ho stáhnout. Lanceův závod s konvenčními dvěma pit-stopy [měkké, měkké, medium], skončil před Bottasem. Bohužel momentálně nemáme větší tempo, taková je naše pozice. Samostatně bych chtěl pogratulovat našim kolegům z Hondy k pole-position a vítězství v Indy 500.

CADILLAC F1

Valtteri Bottas, 16. místo:

Dlouhý a těžký den. Zásadní potíž byla s vyvážením. Přetáčivost jsme během závodu nijak nevyřešili, což byl největší problém a něco, co musíme prošetřit. Co se týče výsledků, někdy možná nevidíme tolik pokroku, ale není to jen tempo auta, protože jinde jsme se neustále zlepšovali. Postupně se dostáváme výš a vždycky jsme věděli, že to bude chvíli trvat. Další závod je za dva týdny, tak doufám, že uděláme další krok vpřed.

Sergio Perez, zlomený závěs předního kola:

Šlo to dobře! Samozřejmě na startu jsme se spletli s intermediates, ale bylo to 50:50, kterou cestou se vydat. Vzpamatovávali jsme se a byli v akci, bojoval jsem s Oconem, dostal se před Haas a měl dobré tempo. Pak bohužel došlo k selhání zavěšení a to byl konec. Tento víkend jsme udělali obrovský krok správným směrem, byl to náš nejvyrovnanější víkend od začátku sezóny, takže je tu spousta pozitiv. Teď už jen musíme operativně zařídit, abychom dosažený pokrok náležitě využili.

Graeme Lowdon, vedoucí týmu

I náročné závody mohou přinést užitečné poznatky, a to si můžeme z tohoto víkendu odnést. Celkově to byl náš dosud nejkonkurenceschopnější víkend. Přidali jsme další vylepšení, přinesla nám zlepšení výkonu, a rychlost nám umožnila závodit ve středu pole. Operačně víme, kde se musíme zlepšit, ale vše, co děláme, tvoříme poprvé. Budeme se tomu věnovat až do evropské sezóny. Monako představuje zcela jinou výzvu než cokoli, co jsme dosud viděli, takže se seskupíme a vrátíme se ještě silnější.“

Share this post

Comments (2)

  • odin Reply

    Tak z výpovědí Russella i Antonelliho vyplývá, že o žádnou nevraživost mezi nimi nejde. Tak teď jde o to, jak to celé chceme vnímat? Že měl Russell poměrně dost smůly v předcházejících závodech a vlastně i teď, je snad každému jasné. Auto na titul mají a tudíž napětí v týmu bude eskalovat. To je také jasný. Tak že nás čeká asi zajímavá sezóna. Jenom jsem zvědav, zda je nějak omezí úprava pravidel a zda některé další týmy se dokáží na Mercedes dotáhnout. Pak by mohlo být ještě živěji.
    A z troch jiného soudku. Norris zatím dokazuje jistou převahu nad Piastrim. Neporazil ho zatím jen v Japonsku a i tam, že spíše doplatil na SC. Tak že nějaké spekulace o loňské TR ve prospěch Landa, dostávají opět zabrat.

    27 května, 2026 at 1:52 pm
    • jumpman Reply

      tak mercedes těžko pustí do etéru, že je russell na mladého nasratý a dělá mu zle v celém týmu… Za mě je dostatečným signálem, že wolf má potřebu russella obhajovat a zároveň vidím, jak russell jedná a snaží se antonelliho vymáčknout z tratě na což reaguje wolf opět obhajobou russella. Za mě je russell určitě zkušenější, rychlost taky má, ale antonellimu lépe sedla současná genereca voz§, takže má náskok, což se v mercedesu úplně neshledává s nadšením…
      Situace u mcl je zkrátka odlišná, piastrimu více seděl loňský monopost, než mcl udělal jednostranné úpravy a soustředil se pouze na norisovy potřeby. V těch minirozestupech, co byly loni mezi jezdci hrál roli každý detail a to, že mcl dělá úpravy jen na požadavky jednoho jezdce a druhý se musí přizpůsobit sehrálo markantní roli. Stejná situace byla v éře senna-prost, také mcl tvrdil, že jezdci mají rovnost, na trati nedostávali signál k přepuštění pozice, ale v zákulisí se vůz upravoval na sennovy potřeby, proto prost odešel… A to, že letošní vůz více sedí norisovi nic neznamená s ohledem na minulou sezonu. Klidně si to můžeš vykládat i jako ztrátu motivace u piastriho…

      27 května, 2026 at 3:03 pm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *