PROHLÁŠENÍ kvalifikace/sprint GP Kanada 2026
MERCEDES
George Russell, pole-position / sprint 1. místo
Včera jsme měli dobrý den a dnes máme další. Tým tvrdě pracoval na tom, aby tento víkend přinesl velkou aktualizaci, a pomohla nám zůstat těsně před konkurencí. Museli jsme si ji vybudovat, když nám McLaren ve sprintu běžel těsně za zády. Souboj mezi mnou a Kimim byl těžký, ale spravedlivý; Norris tak dostal šanci přiblížit se, ale byli jsme rádi, že jsme si přivezli vítězství a získali další slušné body pro tým.
Nebyl to jen McLaren, kdo na nás v kvalifikaci dostal tlak. Ferrari a Red Bull také bojovaly o pole-position, protože jsme měli problémy s pneumatikami a s teplotní nerovnováhou na nápravách. Během celé tréninkové části mi chyběla sebedůvěra, ale tým odvedl skvělou práci, když v Q3 zvládl přípravu pneumatik a dal mi šanci získat pole-position.
Pro závod očekáváme chladnější podmínky a trochu deště, takže přesně nevíme, co bude. Přesto uděláme veškerou potřebnou přípravu a doufáme, že víkend zakončíme ve velkém stylu bojem o vítězství.
Kimi Antonelli, 2. místo / sprint 3. místo
Sprint byl intenzivní. Hodně akce a jsem si jistý, že si to všichni diváci užili! George a já jsme spolu závodili tvrdě, ale víme, kde jsou hranice. Přesto jsem získal dobré body, což bylo důležité jak pro mě, tak pro tým.
Kvalifikace byla mnohem složitější než předchozí sprintová. Bylo těžké dostat pneumatiky do pracovního okna a určitě jsem nějaký čas ztratil. Můj poslední pokus nebyl dokonalý a v sektoru dva jsem mírně prodělal. Myslím, že právě tam jsem přišel o pole-position. Je otravné přijít o první místo tak malým rozdílem, ale pořád je to dobrý výsledek a dává nám šanci bojovat o vítězství zítra.
Počasí vypadá nejistě. Pravděpodobně bude mnoho neznámých a může jít o to vůbec udržet auto na trati. Musíme se připravit na jakoukoli variantu. Pokud budeme závodit v dešti, bude to poprvé, co to všichni pojedou v těchto podmínkách, takže to bude zajímavý zážitek.
Toto Wolff, vedoucí Mercedes-Benz Motorsport
Vítězství ve sprintu a pole-position na Grand Prix znamená, že sobota byla solidní. Nechali jsme jezdce závodit, tvrdě, ale spravedlivě, a tak to bylo i ve sprintu. Oba znají naše očekávání jako týmu a kde je hranice; Jejich souboj je dobrou příležitostí, jak zajistit, aby tato pravidla byla co nejjasnější, jak budeme pokračovat v sezóně.
Provedli jsme několik změn nastavení v očekávání chladnějších podmínek, což jezdcům kvalifikaci ztížilo. Několik aut se zdálo být rychlejší a vše se nakonec rozhodla příprava pneumatik. Během tréninku jsme se hodně naučili a v posledních kolech jsme dokázali vše spojit dohromady. George i Kimi odvedli skvělou práci, což nám dává nejlepší možné startovní pozice a příležitost bojovat o vítězství.
McLAREN
Lando Norris, 3. místo / sprint 2. místo
S výsledky můžeme být docela spokojení. Za prvé, sprint je velký úspěch a zásluha celého týmu za to, že provedl dobrou strategii a maximalizoval naše příležitosti. Dostal jsem se na správné místo, abych využil šanci, když Mercedesy přede mnou bojovaly, a odnesl si velmi cenné body. Se současným balíčkem jsme odvedli velmi dobrou práci, ale musíme být realističtí ohledně toho, kde se nacházíme. Bez dvou Mercedesů před námi by tento výsledek nebyl možný, takže budeme pokračovat v práci a pokusíme se dostat do pozice, abychom s nimi mohli bojovat čistě po rychlostní stránce.
Kvalifikace byla o malých rozdílech, rozdíl mezi pozicemi byl o půl desetiny sem nebo tam. Dnes bylo nutné být dokonalý, abych Mercedes porazil, a bylo to velmi těžké. Při poslední jízdě jsem ztratil trochu času, když někdo vyjel přede mě, nasbíral jsem špínu na pneumatiky a pak jsem minul slipstream na zadní rovince. Ale každopádně jsem blízko soupeřům přede mnou, blíž, než jsem čekal bez našeho plného balíčku vylepšení, takže jako tým můžeme být dnes velmi spokojeni.
Zítra to bude zajímavé, na studené, pomalé trati je neuvěřitelně těžké nastavit teplotu pneumatik, a když bude mokro, může to znamenat chaos, ale také příležitosti. Čistě rychlostně má Mercedes stále náskok, zvlášť během závodního stintu, ale pokud se podmínky změní, budeme připraveni bojovat a riskovat jakoukoli příležitost, která se nám naskytne. Provedli jsme chytré úpravy nastavení, auto je konzistentní a pokud vše zvládneme dobře, můžeme usilovat opravdu o hodně.
Oscar Piastri, 4. místo / sprint 4. místo
Celkově docela dobrý den. Ve sprintu byl výsledek pro tým pozitivní. Se změnou větru oproti včerejšku auto nepůsobilo tak jako v první kvalifikaci. Nicméně jsem dokázal na konci zdolat Lewise a získat zpět místo, které na startu ztratil.
S kvalifikací jsem spokojen. Oproti sprintu se vůz o krok zlepšil, takže pozitivum. Jen byla trochu složitější, v sektoru 1 jsem měl problémy a bylo těžší dostat pneumatiky do správného okna, protože teplota trati a vzduchu byla poměrně nízká a tím bylo vše náročnější.
Jsme blíž Mercedesu a dokázali jsme na ně vyvinout tlak, ale bohužel to nestačilo. Zítra může trochu změnit situaci déšť, takže to bude příležitost pro nás všechny – uvidíme, co dokážeme.
Andrea Stella, vedoucí týmu
Celkově to byl pro tým pozitivní den. Velmi nás povzbuzuje trend, který tento víkend vidíme; zmenšujeme náskok Mercedesu a dostáváme z McL40 více výkonu. Silný výsledek ve sprintu a zmenšení ztráty pod dvě desetiny v kvalifikaci potvrzuje, že se posouváme správným směrem.
Ve sprintu nám nová sada středně tvrdých pneu umožnila bojovat déle s Mercedesem, což vyvrcholilo Oscarovým dobrým bojem s Hamiltonovým Ferrari. V kvalifikaci podali Lando i Oscar dobré výkony, ale musíme zjistit, proč oproti našemu nejbližšímu soupeři ztrácíme čas na rovinkách.
Celkově auto podává lepší výkony v zatáčkách, což dalo Landovi i Oscarovi sebevědomí a mohli opravdu tlačit. Musím pochválit celý tým za jejich neúnavné úsilí při vylepšování a skupinu u trati za optimalizaci balíčku.
Když vyhlížím závod, jsme realističtí. Za suchých podmínek bude mít Mercedes pravděpodobně navrch, ale my jsme se dostali do silné pozice. Kanada je vždy událostmi nabitý závod a možnost smíšeného počasí umožňuje cokoli. Letos jsme moc mokrých podmínek neměli, což přidává neznámý prvek, ale pokud bude pršet, příležitosti se objeví a my využijeme maximum k boji o vítězství.
FERRARI
Lewis Hamilton, 5. místo / sprint 6. místo
Celkově dobrá jízda a cítil jsem se v autě pohodlně, zvlášť během Q2 a při prvním pokusu Q3. Před kvalifikací jsme udělali malou změnu, která dobře fungovala, a tým během celé kvalifikace odváděl silnou práci na vylepšování vozu. Poslední kolo nedopadlo úplně tak, jak jsem chtěl, ale děláme pokroky a doufám, že můžeme pokračovat správným směrem. Závod může být velmi nepředvídatelný, takže budu připraven využít každou příležitost.
Charles Leclerc, 8. místo / sprint 5. místo
Ve sprintu jsem podle mě zaplatil cenu za startovní pozici. Tempo bylo dobré, ale zasekl jsem se za Oscarem, který byl na rovinkách velmi rychlý.
Kvalifikace pro mě neprobíhala dobře. Měl jsem trvalý problém dostat pneumatiky do správného okna a klouzal jsem v Q1 a Q2. V Q3 jsem získal trochu sebevědomí a cítil jsem se v autě o něco lépe, ale konečná pozice není tou, o níž usiluji. Myslím, že závod bude pro všechny náročný, zvlášť pokud bude mokro, takže uvidíme, jak se věci vyvinou.
Frédéric Vasseur, vedoucí týmu
Těsná jízda, zvlášť na konci, protože Lewis cílil po prvních jízdách Q3 na druhé místo. Bohužel se mu při posledním pokusu nepodařilo vše dát dohromady. Je škoda, protože tempo bylo v pořádku a mohli jsme usilovat o silnější výsledek. Teď se pozornost přesouvá na závod, kdy bychom mohli čelit zcela jiné výzvě. Zatím jsme s těmito vozy na nových pneumatikách v mokrých podmínkách nikdy nezávodili, což znamená, že týmy a jezdci se budou muset velmi rychle naučit co a jak, i v zahřívacím tréninku. To by mohlo znamenat velmi otevřený souboj.
RED BULL
Max Verstappen, 6. místo / sprint 7. místo
Trochu osamělý sprintový závod. Věděl jsem, že s nastavením budu v možnosti dotáhnout se na vozy přede mnou do jisté míry omezen. Pro kvalifikaci jsme udělali pár změn, ale bohužel jsem se stále trápil. V některých oblastech nastalo zlepšení, i při jízdě, ale jinde už tolik ne. Musíme lépe pochopit vyvážení, protože ztěžuje vytváření referencí, zejména do brzdných zón, takže přes noc máme několik věcí k analýze. Zítra bude asi mokro, tak uvidíme, co se stane.
Isack Hadjar, 7. místo / sprint 21. místo
Kluci odvedli po frustrujícím sprintovém závodě s úpravou auta velmi dobrou práci. Dostat se poslední ve sprintu na první místo v Q2 je geniální. Kvalifikaci jsem začal hodně dobře, cítil jsem se v autě velmi pohodlně a udělal velký krok vpřed, co se týče tempa. Ale když na tom záleželo, nedokázal jsem dát dohromady kolo a auto jsem přecenil, takže jsem na sebe velmi naštvaný. Je rozhodně pozitivní udělat tyto kroky, ale měl jsem bojovat o pódium.
Laurent Mekies, vedoucí týmu
Kvalifikace pro nás neprobíhala zrovna hladce. V některých částech jsme byli velmi vyrovnaní, ale v jiných jsme s autem trochu zápasili. Viděli jsme to během celého víkendu a nemyslíme si, že je to kvůli jednomu jedinému faktoru.
Nicméně jsme se hodně naučili a to nám umožní pokračovat v pokroku. Když se podíváte na celkový výsledek, jsme tři desetiny za pole-position a dá se říct, že to pravděpodobně přesně odráží naši současnou pozici. Víme, kolik práce nás ještě čeká, abychom rozdíl ještě zmenšili.
Na závod je deštivá předpověď a myslím, že můžeme očekávat chaos vzhledem k tomu, že tyto vozy zatím nejezdily na mokru. Pro všech 22 pilotů může být křivka poučení strmá a extrémně náročná, ale zároveň velmi zábavná pro fanoušky.
VISA CASH APP RB
Arvid Lindblad, 9. místo / sprint 8. místo
Dnešek byl opravdu pozitivní a tým odvedl neuvěřitelnou práci při zavedení vylepšení, abych se v autě cítil pohodlně. Každé absolvované kolo bylo prozatím po celý víkend velmi vyrovnané a jsem spokojený se svým výkonem v Q3. Pravděpodobně jsem mohl být o něco lepší, ale když nejlepší týmy vše spojí dohromady, dokážou si zajistit první pozice. Těším se na zítřek. Vždy si užívám závodění v dešti, a s jeho predikcí zvládneme cokoli, co nás v tu chvíli potká. Obrovské díky týmu a teď se všechny oči upírají na závod.
Liam Lawson, 12. místo / sprint 11. místo
Auto je tento víkend opravdu rychlé, takže byla škoda, že se oba vozy neprosadily do Q3. Po včerejšku jsem se stále snažil dohnat rozdíl, což bylo to těžší, než jsem čekal. Na začátku kvalifikace jsem měl trochu problémy srovnat se s měkkými pneumatikami. Také jsem zablokoval přední kola, což znamenalo, že jsem při posledním rychlém kole musel vyvinout velký tlak, abych postoupil. Byl jsem velmi blízko, ale bohužel to nestačilo. Uvidíme, co se stane zítra; máme rychlé auto na suchu, ale taky by nevadilo trochu deště, vzhledem k tomu, kde začínáme. Těmto vozům déšť příliš nesvědčí, takže pokud bude pršet, jak se očekává, bude to zajímavý závod.
Dan Fallows, technický ředitel
Pro tým čistý a úspěšný den, když Arvid přivezl zasloužený bod ve sprintu. Rozhodli jsme se použít tvrdé pneumatiky, přestože jsme si byli vědomi, že by v úvodních kolech mohl ztratit, ale začal dobře a využil vynikajícího výkonu v páteční kvalifikaci. Po pouhých dvou rychlých kolech v náročném pátečním tréninku se Liam rychle s autem sžil a získal šest míst, což je ve sprintu působivý výkon.
Kvalifikace ukázala naše silné tempo na čele středu pole. Liam během víkendu poprvé jel na měkkých pneumatikách, ale hned se dostal do tempa a ke Q3 mu chybělo jen o půl desetiny. Arvid pohodlně postoupil a zopakoval svůj úspěch ze sprintové kvalifikace. Tým v Miltonu Keynes a Faenze odvedl skvělou práci, když vylepšení přinesla jasný krok kupředu. Těšíme se, že oba jezdci v závodě zabojují o body.
ALPINE
Franco Colapinto, 10. místo / sprint 9. místo
Dobrý den a celkově solidní sobota s pozitivními hodnotami ze sprintu i kvalifikace. Jsem spokojený a hrdý na práci, kterou jsme jako tým odvedli, a mám pocit, že vše generuje konzistentnější výsledky. Ve sprintu jsem byl blízko bodu, i když jsem startoval třináctý; tempo bylo mnohem lepší než předchozí den, takže jsem mohl soupeřit s auty kolem. Naháněl jsem Lindblada, ale nedostihl jej, což bylo trochu frustrující, když jste tak blízko. To samé se odehrálo v kvalifikaci; dnes vypadal velmi silně, takže desáté místo bylo asi to nejlepší, v co jsem mohl doufat. Pro závod mě to staví do dobré pozice a s výkonem, předveném ve sprintu, jsem přesvědčený, že pokud bude počasí stabilní, můžu dosáhnout dobrého výsledku. Vím o předpovědi déště, což je pro všechny neznámá, ale uděláme vše pro to, abychom reagovali podmínky v závodě.
Pierre Gasly, 14. místo / sprint 20. místo
Opět to není očekávaný výsledek. Stejně jako v Miami se tady v autě necítím dobře a musíme jako tým dál spolupracovat, abychom pochopili, proč tomu tak je. Rozhodli jsme se před sprintem na autě něco změnit, abychom mohli vyzkoušet různé nápady a zjistit, proč nám chybí tempo. Naše očekávání jako týmu jsou mnohem vyšší a víme, že balíček vytváří rychlost, protože Franco prošel do Q3. Zítra budeme sledovat oblohu a očekává se deštivá předpověď. Minulý týden jsem nabral nějaké zkušenosti v Magny-Cours při testu na mokrých pneumatikách, takže vím, že to bude pro nás všechny za volantem obrovská výzva. Pokud bude pršet, může se závod změnit v zajímavé odpoledne a uvidíme, kam nás to na konci posune.
Steve Nielsen, generální ředitel
Rozhodně lepší den než v pátek, protože jsme dokázali na obou vozech před kvalifikací udělat nějaká vylepšení. Franco byl opět skvělý a dostal se do Q3; nyní má konkurenceschopnou pozici na startovním roštu. Jeho tempo ve sprintu bylo silné a kdybychom měli včera klidnější den s lepším kvalifikačním výsledkem pro sprint, jsem si jistý, že by mohl být v boji o body.
U Pierra jsme zkoušeli několik experimentů s nastavením a měnili aerodynamické komponenty, abychom mu v autě zajistili příznivější stav. Něco se zlepšilo, ale je jasné, že s balíčkem stále není v souladu a musíme dál pátrat, abychom pochopili proč, protože je rozhodně neobvyklé vidět ho tak daleko za očekáváním. Bohužel utrpěl v Q1 poškození podlahy v důsledku nárazu na obrubník, což ovlivnilo ovladatelnost jeho vozu v Q2. Zítra se bude mluvit o počasí, protože jsou očekávány silné deště. Podmínky budou náročné, takže půjde o to maximalizovat naši přípravu a snažit se zvládnout cokoli, co přijde. Jsme ve hře a budeme usilovat o body s oběma vozy.
AUDI F1
Nico Hülkenberg, 11. místo / sprint 15. místo
Být opět těsně před Q3 je samozřejmě frustrující, zvlášť s tak malými rozdíly, ale celkově jsem docela spokojený. Myslím, že jsme dnes vytáhli všechno, co šlo. Na této trati s nízkou přilnavostí neustále bojujete s rovnováhou a pokoušíte se auto udržet, takže to nebylo snadné.
Když se podívám, jak pro nás víkend začal, z širšího pohledu je to slušný výsledek. Hlavním tématem byla opravdu ovladatelnost a pohonná jednotka, a tento okruh tyto oblasti docela odhaluje. Přesto se nám podařilo dostat auto do mnohem lepšího okna pro kvalifikaci a vyvážení bylo docela dobré. Je před námi dost práce, ale pokud se podmínky změní, nabízí nám to příležitost, kterou se budeme snažit co nejvíc využít.
Gabriel Bortoleto, 13. místo / sprint 12. místo
Kvalifikace nebyla úplně čistá – řekl bych, že jsem se včera v autě cítil o něco pohodlněji. Každopádně si nemyslím, že bychom s tím, co máme teď, mohli dosáhnout víc. Nico naopak zajel velmi dobré kolo a myslím, že naše rychlost odpovídá postavení ve startovním poli.
Závod by mohl být zajímavý, zvlášť když se díváme na předpověď počasí. Novou generaci aut jsem ještě v mokru neřídil, tak uvidíme, co se stane. Stále bojujeme se starty, jak jsme ve sprintu viděli, ale pokud ho zvládneme, můžeme během závodu něco vybudovat.
Allan McNish, závodní ředitel
Kvalifikace probíhala převážně podle očekávání, oba jezdci absolvovali dobré jízdy a celkový výsledek odrážel naši současnou konkurenceschopnost. I když je přirozeně frustrující vidět, jak Nico opět končí na 11. místě; zároveň je to důkaz, jak blízko jsme ke konzistentnímu boji o pozice v Q3. Marže zůstávají velmi úzké a s pokračujícím rozvojem jsme přesvědčeni, že budeme moci další kroky dělat více pravidelně. Když se díváme dopředu, tempo, které jsme předvedli ve sprintu, nám dává motivaci pro závod. Největší neznámou budou povětrnostní podmínky s výrazně chladnějšími teplotami a očekávaným deštěm. Protože žádný z týmů zatím nejel za mokrých podmínek, mohlo by to vytvořit velmi nepředvídatelnou situaci a přidat závodu další strategický rozměr.
WILLIAMS
Carlos Sainz, 15. místo / sprint 10. místo
Poněkud náročnější den. Přes noc jsme udělali dobrý pokrok v nastavení a auto mělo tempo na to, aby bylo v první dvanáctce, ale v posledním kole Q2 jsem ztratil pár desetin v prvním sektoru, což se ukázalo jako zásadní, i když upřímně si myslím, že Q3 byla dnes nedosažitelná.
Pokud zítra přijde déšť, bude to poprvé, co budeme jezdit při nových pravidlech na mokrých pneumatikách. Výzva nastane pro všechny týmy, pochopit nasazení pneumatik a energie za mokrých podmínek, takže bude zajímavé sledovat, jak se vše vyvine; budeme se snažit ze závodu vytěžit maximum.
Alex Albon, 18. místo / sprint: 19. místo
Zatím to není můj víkend a od tréninku jsem v defenzivě. Protože včera byl pobyt na trati omezený, sprint v podstatě představoval další testovací jízdu, kde jsem si mohl vyzkoušet pár věcí pro kvalifikaci a zorientovat v auto poté, co tým tvrdě pracoval na opravě včerejších škod.
Kvalifikace byla složitá; měl jsem problém správně zajet kolo s nasazením, zvlášť kvůli provozu, a bohužel nebylo dostatečně silné. Přes noc nás čeká spousta práce, hodně analýz a debriefing s týmem. Počasí v závodním dni vypadá deštivě; nemáme zkušenosti s jízdou v nových vozech za takových podmínek, takže by to mohlo být zajímavé. Uvidíme, k čemu dojde.
James Vowles, vedoucí týmu
Měli jsme větší potenciál, takže je zklamání být tam, kde jsme. Je to ale také další připomínka, že musíme auto dál vyvíjet a posouvat ho vpřed v takto velmi vyrovnaném poli.
Když se podíváme na předpovědi, má pršet, což podle mě bude zajímavá příležitost se vrátit od současného stavu a maximalizovat výsledek obou jezdců. Carlos měl ve sprintu velmi rychlé auto, takže musíme zajistit, aby se to promítlo i do závodu, zvláště pokud budou smíšené podmínky.
HAAS
Oliver Bearman, 16. místo / sprint 18. místo
Včera večer jsme se rozhodli opustit Parc Ferme a vyzkoušet pár věcí na nastavení. Při hlubším zkoumání dat jsme viděli některé neočekávané charakteristiky a chování auta, takže jsme se snažili najít příčinu a trochu se vzdálit od původního nastavení, ale sprint byl stále velmi obtížný. Musíme najít způsob, jak v tomhle autě najít nějaký výkon, protože zatím to byla výzva. Myslím, že jsem v kvalifikaci měl vůz s lepším vyvážením v zatáčkách; s trochou jistoty zjišťujeme, že konečně klademe důraz na starty a pokaždé si můžeme polepšit. Byli jsme o víkendu tak špatní, že jsme tyto problémy odhalili až teď, zatímco ostatní to zjistili už v tréninku. Bude to těžké, ale zítra má být mokro, tak doufám, že budou nějaké příležitosti.
Esteban Ocon, 17. místo / sprint 13. místo
Sprint byl těžký, ale aspoň jsem zajel pár kol. Pro mě i Ollieho doufám, že budeme mít trochu víc dat, než jsme měli po včerejšku. Máme už odjeté okruhy, máme i poznatky; důležité je zjistit, kde se můžeme zlepšit, protože trochu bojujeme s tempem, rovnováhou, brzděním – je pár oblastí, kde se musíme zlepšit. Auto jsme těsně před kvalifikací úplně změnili, takže nebylo snadné si na to zvyknout, a máme na to jen tři nebo čtyři kola. Byl jsem v pozici, kdy jsem se u aktualizovaného auta snažil zjistit, kde je přilnavost lepší a kde horší; bylo velmi těžké všechno dát dohromady. Poslední kolo kvalifikace znamenalo ultimátní šanci. Budeme dál tlačit a uvidíme, co v závodě získáme.
Ayao Komatsu, vedoucí týmu
Co se týče celkového výsledku, je zklamáním, ale myslím, že jsme začali odhalovat konkrétní problémy a poznatky, takže i když není vůbec skvělý, je tu spousta pozitivních věcí. Musíme začít víkend lépe, protože v tréninku jsme byli opravdu daleko od ideálního nastavení. Na takovém okruhu, kde jezdec potřebuje získat sebevědomí, jsme mu tu příležitost nedali. S autem, které měli Esteban a Ollie v kvalifikaci, jsme měli celý víkend začít!
Co se týče aero balíčku, je dobré, že jsme potvrdili fungující zátěž, ale začali jsme odhalovat, co způsobuje určité problémy v jistých zatáčkách, takže to teď můžeme izolovat. Pokud tomu opravdu porozumíme a přijdeme tomu na kloub, můžeme vývoj dobře řídit. Je velmi zklamáním uvádět takové věci na pozadí našeho umístění, ale teď máme několik konkrétních tipů. V této těžké době jsme podobné události už zažili, například loni v Melbourne, a podařilo se nám auto velmi dobře vyvinout. Je to jeden z těch problémů, které máme před sebou, ale už jsou tu dobré náznaky, takže musíme držet spolu, spolupracovat, zlepšovat se a řešit problémy.
ASTON MARTIN
Fernando Alonso, 19. místo / sprint nedokončil
Vždycky mě baví tady jezdit a o víkendu jsem se cítil trochu konkurenceschopnější. Jsou tu malé kroky správným směrem, ale stále potřebujeme více výkonu, abychom se dostali do Q2. Ve sprintu jsme měl v první zatáčce nějaký kontakt a nakonec jsme vůz stáhli. Pokud zítra začne pršet, bude to zajímavé, protože jsme podle nových pravidel nejezdili během mokrých podmínek a úroveň přilnavosti zde bude velmi nízká. Bude to náročný závod pro všechny, ale uvidíme, co dokážeme.
Lance Stroll, 21. místo / sprint 16. místo
Těžký den. Vyrazil jsem z boxové uličky poté, co dnes ráno na startovním roštu došlo k problému s odpružením, což hned kompromitovalo situaci pro sprint samotný. V kvalifikaci jsem kvůli nedostatku přilnavosti prostě v auto neměl důvěru, což ztěžovalo moji jízdu. Zítra se očekává déšť, což by mohlo trochu změnit tempo a možná pomoci vozům s nižším přítlakem.
Mike Krack, závodní ředitel
Rušný den. Jezdci do toho dali všechno, aby vytěžili co nejvíce výkonu, ale výsledky odrážejí naši současnou úroveň výkonu. Náš zítřejší souboj bude s vozy Cadillac. Nebyl to jednoduchý provozní den, protože nás brzdilo několik problémů. To je oblast, ve které se musíme do budoucna zlepšovat. Uvidíme, co přinese zítřek: předpověď počasí naznačuje deštivé podmínky, které by nám mohly nabídnout některé příležitosti.
CADILLAC F1
Sergio Perez, 20. místo / sprint 14. místo
Dnešní sprint byl neuvěřitelný – opravdu špičkový výkon týmu, skvělá strategie na měkké směsi. V Miami jsme to pokazili, ale dnes jsme ukázali, že jsme na správných pneumatikách, udělali jsme pár dobrých rozhodnutí a já se dobře bránil. Je škoda penalizace, ale i tak to byl skvělý výkon a držel jsem za sebou spoustu aut – jsem s tím závodem opravdu spokojený. Kvalifikace byla těžší a jakmile všichni naberou tempo, je jasnější vidět, kde se nacházíme. Nevyužili jsme maximum; měli trochu problém s jízdou po změně nastavení, takže bylo těžké zajet rychlé kolo. Zítřejší závod bude velmi zajímavý – budeme se snažit využít každou příležitost.
Valtteri Bottas, 22. místo / sprint 17. místo
Nebyla to ideální kvalifikace, doufal jsem v mnohem víc, ale zablokoval jsem v první zatáčce kola, takže moje chyba; šlo o první kolo druhé jízdy a vše se pokazilo. Oblačnost a klesající teplota trati znamenaly, že bylo obtížnější dostat pneumatiky do správného okna. Je těžké říct, kolik toho bylo možné získat, ale rozhodně dost času. Celý týden jsme se honili za nastavením, takže v garáži bylo rušno. Použili jsme sprint jako test a spojili vše, co jsme se naučili, pro kvalifikační nastavení. Dnes to nedopadlo, ale zkusíme to znovu v závodě.
Graeme Lowdon, vedoucí týmu
Odnášíme si spoustu pozitiv. Měli jsme sebevědomí a udělali odvážné strategické rozhodnutí už ve sprintu, takže Checo mohl konkurenceschopně závodit. Valtteri to měl těžší, ale Checovo původní umístění v cíli ukazuje, že když se vše spojí, můžeme být v mixu středu pole. V kvalifikaci jsme nedokázali zopakovat formu, ale zítřejší počasí vypadá nepředvídatelně, takže musíme věřit naší schopnosti dělat správná rozhodnutí, zůstat soustředění a využít každou příležitost, která se nám naskytne.

Napsat komentář